Buradasınız
Anasayfa > Teknoloji > Windows Phone Dönemi Kapanıyor mu?

Windows Phone Dönemi Kapanıyor mu?

Microsoft’un büyük bir hevesle girdiği mobil cihaz sektöründe başını oldukça ağrıtan Windows Phone’da 2016 yılında önemli değişiklikler yapılmayacak. Bu durumun sebebi ise Android ve iOS ile girdiği yarışta çok ağır yaralar alması.  

Microsoft Build 2016 konferansında Windows Phone için çok az bir bölüm ayrılması ve Microsoft’un bu konferansta Windows 10, Xbox ve HoloLens gibi şeylerde geleceğe yönelik pek çok adım atacağını hissettirmesi kafalarda “Acaba Windows Phone devri kapanıyor mu?” sorularını akla getirdi.

Windows Müdürü Terry Myerson’ın açıklamaları ise bu soru işaretini haklı çıkartır nitelikte. Myerson, şu an için Xbox ve HoloLens teknolojilerine odaklandıklarını çalışmalarının merkezinde Windows Phone bulunmadığını söyledi.

Fakat Myerson, enseyi karartmayacağız mesajı da verdi. Özellikle Windoes Phone’un rekabette geri kalması daha çok yenilik yapmaları anlamına geliyor. Ve Myerson’da kullanıcıların istedikleri yenilikleri yapacaklarını fakat bunların bu sene gerçekleşmeyeceğini söyledi.

Gelecek senelerde akıllı telefonlardaki büyük yeniliklerin birçoğunu Microsoft gerçekleştirebilir. En azından bu yönde büyük umutlar var.

Bir Cevap Yazın

Top